Rodzaje glinek i ich zastosowanie
Rodzaje glinek i ich zastosowanie

Rodzaje glinek i ich zastosowanie

Codzienna pielęgnacja twarzy jest niezbędna, jeśli chcemy cieszyć się zdrową, piękną cerą. Poza tym, raz na kilka dni warto sięgać po coś ekstra – w zależności od indywidualnych potrzeb cery - coś co dogłębnie oczyści i ściągnie pory, nawilży, odżywi, zregeneruje, rozświetli skórę czy też wzmocni naczynka. W tej roli wprost idealnie sprawdzają się różnego rodzaju maseczki do twarzy. A skoro maseczki to i glinki kosmetyczne, czyli jedne z najstarszych, najskuteczniejszych, a przy tym w pełni naturalnych, preparatów wykorzystywanych do wytwarzania kosmetyków poprawiających kondycję skóry. Wobec tego, najwyższy pora zapoznać się z poszczególnymi rodzajami glinek i ich zastosowaniem. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich: białą glinkę kosmetyczną, różową glinkę do twarzy, czerwoną glinkę na twarz oraz glinkę kosmetyczną zieloną.

Biała glinka kosmetyczna

Biała glinka kosmetyczna nie bez przyczyny w większości zestawień rodzajów glinek i ich zastosowania jest wymieniana na pierwszym miejscu. Jest to bowiem najłagodniejsza, przeznaczona głównie dla cer suchych i wrażliwych glinka kosmetyczna. Jeśli chodzi o właściwości białej glinki kosmetycznej zaliczamy do nich właściwości regenerującej, odżywiające, a także ściągające. Maseczki do twarzy właśnie na bazie białej glinki kosmetycznej łagodzą wszelkie podrażnienia, a nawet niwelują blizny i przebarwienia, a dzięki temu poprawiają ogólną kondycję i wygląd skóry.

Różowa glinka do twarzy

Różowa glinka do twarzy to w pewnym sensie wyjątkowa glinka kosmetyczna, ponieważ nie występuje naturalnie w przyrodzie. Jednak bez obaw – wciąż jest to w pełni naturalny kosmetyk. Różowa glinka do twarzy to efekt połączenia białej glinki kosmetycznej z czerwoną glinką. Na twarz w formie maseczki powinny ją nakładać osoby, których cera z jednej strony jest sucha, wrażliwa, skłonna do alergii, z drugiej wymaga oczyszczenia. Różowa glinka do twarzy łączy w sobie właściwości łagodzące gliki białej, z oczyszczającymi czerwonej.

Czerwona glinka na twarz

Omawiając poszczególne rodzaje glinek i ich zastosowanie trzeba wspomnieć również o czerwonej glince na twarz. Ten rodzaj glinki kosmetycznej przede wszystkim jest polecany w przypadku problemów z nadmierną produkcją sebum i zapchanymi porami. Śmiało mogą jednak sięgać po nią osoby, których cera poza tym, że mieszana lub tłusta jest też bardzo wrażliwa, gdyż czerwona glinka na twarz jest łagodna. Poza tym, maseczki do twarzy na bazie glinki czerwonej docenią również osoby o cerze naczynkowej, ponieważ widocznie uszczelnia i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

Glinka kosmetyczna zielona

Ostatnim, co nie oznacza, że mniej popularnym od powyższych rodzajów glinek i ich zastosowania jest glinka kosmetyczna zielona. Wykazuje ona najsilniejsze właściwości oczyszczające – jest zdecydowanie mocniejsza pod tym względem niż biała glinka kosmetyczna czy nawet czerwona glinka na twarz. Poza tym, że łagodzi istniejące zmiany, zapobiega powstawaniu kolejnych - działa dezynfekująco i antybakteryjnie. W związku z tym, glinka kosmetyczna zielona sprawdzi się u osób o cerze tłustej i mieszanej w kierunku tłustej z wieloma zaskórnikami i pryszczami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl