Koreańskie maseczki w płachcie – jak działają? Dlaczego warto je stosować?
Koreańskie maseczki w płachcie – jak działają? Dlaczego warto je stosować?

Maseczki w płachcie – czym są?

Maseczki w płachcie (sheet mask) to inaczej maski na tkaninie (wykonanej z bawełny, mikrofibry lub biocelulozy). To cenne esencje, ekstrakty i oleje skoncentrowane w kawałku tkaniny wyciętej w kształt twarzy – z otworami na oczy, nos i usta. Pozwala to na maksymalne dopasowanie płachty do kształtu twarzy. W zależności od rodzaju maseczki płachta nasączona jest składnikami odżywczymi różnego rodzaju. Z tego względu możemy wyróżnić maski w płachcie:

 • rozświetlające
 • wygładzające
 • nawilżające
 • oczyszczające
 • rewitalizujące
 • rozjaśniające

Koreańskie maseczki w płachcie nadają się do każdego rodzaju cery – wystarczy wybrać maskę o właściwościach najlepszych dla swojej skóry.

Maseczki w płachcie – jakie mają właściwości

Koreańskie maseczki w płachcie działają na skórę jak opatrunek – nasączone są w skoncentrowane składniki odżywcze, które w czasie stosowania maseczki wnikają w skórę, intensywnie ją regenerując. Maski w płachcie dostarczają skórze niezbędnych składników odżywczych, regenerują ją, koją, nawilżają, rozjaśniają, napinają. Koreańskie maseczki w płachcie warto je wprowadzić do swojej pielęgnacji cery!

Czy warto stosować maseczki w płachcie?

Tak, z pewnością warto zacząć stosować maski w płachcie! Nie bez powodu są ważnym elementem koreańskiego rytuału pielęgnacyjnego. Choć ciekawostką jest, że pierwotnie maseczki w płachcie pochodzą z Japonii i wytwarzane były przez gejsze. Nasączały one skrawki materiału różaną wodą, a następnie przykładały materiał do twarzy. Jednak to Koreanki rozpowszechniły stosowanie maseczek w płachcie. Patrząc na ich piękną, nieskazitelną, promienną cerę nie można mieć wątpliwości, że warto stosować koreańską pielęgnację, w tym maseczki w płachcie!

Dlaczego maski w płachcie są tak popularne?

Koreańskie maseczki w płachcie są popularne, ponieważ mają wiele zalet:

 • szybko przynoszą efekty – przez czas aplikacji maseczki skóra otrzymuje skoncentrowane składniki odżywcze, które skutecznie poprawiają jej wygląd!
 • nie zajmują dużo miejsca – w przeciwieństwie do maseczek w kremie są lekkie, kompaktowe. Można z łatwością zabrać je na wyjazd.
 • są wygodne w użyciu – wystarczy na oczyszczoną skórę twarzy nałożyć płachtę, docisnąć, aby dokładnie przylegała do twarzy. A po zużyciu wyrzucić płachtę. Nie trzeba myć twarzy, spłukiwać nadmiaru produktu.
 • są zróżnicowane – koreańskie maseczki w płachcie można z łatwością dobrać do potrzeb skóry.
 • są skuteczne – Koreanki nie bez powodu je uwielbiają.

Jak często stosować maski w płachcie?  

Czy można codziennie nakładać maseczki w płachcie na twarz? To zależy wyłącznie od kondycji i potrzeb skóry. Jeśli sytuacja tego wymaga, można stosować maseczki w płachcie częściej. Jednak nie zaleca się stosować ich więcej niż raz dziennie, nie poleca się również mieszania w krótkich odstępach czasu różnego rodzaju maseczek.

Czy po zdjęciu maseczki w płachcie trzeba przemyć twarz?

Nie trzeba, wystarczy wklepać resztę produktu i pozostawić do wchłonięcia. Następnie można zgodnie z kolejnymi krokami koreańskiej pielęgnacji nałożyć na skórę twarzy krem nawilżający.

Czy maseczki w płachcie są jednorazowe?

Koreańskie maseczki w płachcie są jednorazowe. Po zużyciu należy wyrzucić je do kosza. Nie należy chować płachty w celu ponownego jej użycia.

Koreańskie maseczki w płachcie – jak długo trzymać je na twarzy?

Maski w płachcie zaleca się trzymać na twarzy zgodnie z zaleceniami producenta. Zwykle jest to 20-30 minut. Jest to czas, w którym skoncentrowane składniki intensywnie wchłaniane są przez skórę i odżywiają ją.

Jakie koreańskie maseczki w płachcie polecamy?

W ofercie Koreabu znajduje się dużo koreańskich maseczek w płachcie z dobrym składem! Stale poszerzamy nasz asortyment, dlatego zachęcamy do częstego przeglądania naszej oferty! Co polecamy?

 

Sprawdź ofertę na koreańskie maseczki do twarzy w internetowym sklepie Koreabu. Serdecznie zapraszamy do zakupu!

 
Przeczytaj również: Jakich kosmetyków unikać w kosmetykach?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl