Jak prawidłowo oczyszczać twarz?
Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Doskonale nawilżona, gładka, nieskazitelna, pełna naturalnego blasku, pozbawiona wszelkich niedoskonałości – każda z nas, kobiet i młodych dziewcząt marzy o takiej skórze twarzy. Koreanki udowodniły, że dzięki kilku, przyjemnym krokom, właściwie dobranym kosmetykom oraz systematyczności jest to możliwe, a teraz uczą nas, Europejki jak tego dokonać. U podstaw leży codzienne, prawidłowe oczyszczanie twarzy - jest to pierwszy i – śmiało możemy uznać – najważniejszy etap rutyny pielęgnacyjnej. Wobec tego, jak prawidłowo oczyszczać twarz oraz czym oczyszczać twarz? Jakich etapów oczyszczania skóry twarzy należy przestrzegać, by cieszyć się tak piękną i zdrową cerą, jak Azjatki?

Codzienne, prawidłowe oczyszczanie twarzy

Codzienne, prawidłowe oczyszczanie twarzy to klucz do sukcesu. Bez niego, wszystkie pozostałe właściwie nie mają sensu, ponieważ na niedokładnie umytej buzi, tonery, esencje, sera, maseczki, kremy nie mają szansy zadziałać tak, jak powinny. Oczyszczanie twarzy, zarówno metoda, jak i użyte w tym celu produkty myjące, powinno być bardzo dokładne, a jednocześnie łagodne. Chodzi o to, by pozbyć się z powierzchni skóry wszelkich zanieczyszczeń i odblokować pory, nie podrażniając przy tym wrażliwej cery. Stąd tak ważny jest dobór optymalnego sposobu oraz odpowiednich kosmetyków. Jak prawidłowo oczyszczać twarz i czym oczyszczać twarz? Jakie znaczenie mają poszczególne etapy oczyszczania skóry twarzy?

Etapy oczyszczania skóry twarzy

Jak prawidłowo oczyszczać twarz? Przede wszystkim, musimy wiedzieć, że codzienne, prawidłowe oczyszczanie twarzy, dzięki któremu doprowadzimy kondycję cery do wymarzonego stanu, nie jest czynnością jednoetapową. Owszem, jest to pierwszy i jak już ustaliliśmy prawdopodobnie najważniejszy etap w rytuale pielęgnacyjnym. Zgodnie z koreańską filozofią składa się on z dwóch etapów, stąd mowa o oczyszczaniu dwuetapowym. Pierwszy etap to zmycie przy pomocy produktu o tłustej formule wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, w tym makijażu, w myśl zasady, że olej najlepiej rozpuszcza resztki kosmetyków kolorowych, kremy z filtrem UV, nadmiar sebum, SMOG itp. Natomiast drugi etap oczyszczania twarzy to już mycie do czysta – np. łagodną pianką na bazie wody lub żelem. Dzięki oczyszczaniu dwuetapowemu nie tylko mamy szansę dokładnie umyć buzię pozbywając się wszelkiego brudu, ale też poświęcamy na to odpowiednią ilość czasu. Zatem, pozostaje już tylko wybrać właściwe produkty. Czym oczyszczać twarz?

Czym oczyszczać twarz?

Jeśli zależy nam na codziennym, prawidłowym oczyszczaniu twarzy po pierwsze, musimy zadać sobie pytanie jak prawidłowo oczyszczać twarz, po drugie - czym oczyszczać twarz. Te dwa czynniki warunkują bowiem skuteczność oczyszczania twarzy. Jak już zostało wspomniane, potrzebujemy dwóch różnych produktów, a mianowicie olejku, który doskonale rozpuści wszelkie zanieczyszczenia oraz lekkiego produktu myjącego na bazie wody. Na pewno warto sięgać po oryginalne, wysokiej jakości koreańskie olejki myjące oraz pianki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl