Jak pielęgnować twarz po oczyszczaniu manualnym?
Jak pielęgnować twarz po oczyszczaniu manualnym?

Jak pielęgnować twarz po oczyszczaniu manualnym?

Rozróżnia się trzy typy skóry: suchą, mieszaną i tłustą. Niestety, przesuszenie i widoczne ściągnięcie bądź nadprodukcja sebum na całej twarzy lub w niektórych jej partiach (przeważnie w tzw. strefie T) to nie jedyne, z czym mierzymy się w codziennej pielęgnacji. Niemal wszyscy borykamy się również z różnego rodzaju problemami skórnymi, do których zaliczamy m.in. przebarwienia, rozszerzone naczynka, trądzik i zaskórniki. Czasem bywają one na tyle uporczywe, że nie pomaga nawet przestrzeganie właściwej diety, nawadnianie organizmu i najlepsze kosmetyki. Wówczas zastanawiamy się co jeszcze możemy zrobić, by poprawić kondycję i wygląd cery. W końcu tracimy cierpliwość i albo trafiamy do gabinetu kosmetycznego lub spa, oferującego manualne oczyszczanie twarzy, albo wykonujemy taki zabieg samodzielnie. Na czym ono polega? W jakim stanie jest twarz po oczyszczaniu manualnym, tj. tuż po i w związku z tym, jak pielęgnować twarz po oczyszczaniu manualnym?

Manualne oczyszczanie twarzy

Współczesne gabinety odnowy biologicznej i spa oferują szereg zabiegów, które pozwalają zażegnać różnego rodzaju niedoskonałości cery, dogłębnie ją nawilżyć, odżywić, a nawet ujędrnić czy poprawić owal twarzy. Manualne oczyszczanie twarzy jest jednym z najstarszych i wciąż jednym z najpopularniejszych. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że metoda ta, prócz licznego grona zwolenników, ma również wielu przeciwników. Na zabieg manualnego oczyszczania twarzy najczęściej decydują się osoby, które nie radzą sobie z trądzikiem i trudnymi do usunięcia wągrami, zaskórnikami i prosakami. Należy jednak pamiętać, że manualne oczyszczanie twarzy redukuje tylko objawy problemu, a nie jego przyczyny (nadprodukcja sebum, przetłuszczanie się skóry). Stąd też, jego efekty – choć zwykle bardzo zadowalające, niestety są tymczasowe. Decydując się na taką kurację, musimy również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji twarzy po oczyszczaniu manualnym.

Twarz po oczyszczaniu manualnym

Twarz po oczyszczaniu manualnym, zgodnie z założeniami takiego zabiegu, jest oczyszczona z uporczywych krostek, zaskórników, wągrów i prosaków. Biorąc pod uwagę stosowaną w tym przypadku metodę pozbywania się tego typu niedoskonałości (manualne, a więc ręczne wyciskanie, zwykle poprzedzone peelingiem redukującym martwy naskórek i zmiękczającą maseczką lub kąpielą parową), trzeba liczyć się ze skutkami ubocznymi. Jeszcze przez kilka-kilkanaście godzin twarz po oczyszczaniu manualnym jest widocznie zaczerwieniona, skóra nieco obrzęknięta, a przez to wrażliwa na dotyk. W związku z tym, warto wiedzieć jak pielęgnować twarz po oczyszczaniu manualnym, by dodatkowa jej nie zaszkodzić.

Pielęgnacja twarzy po oczyszczaniu manualnym

Twarz po oczyszczaniu manualnym, przynajmniej w pierwszym dniu wymaga specjalnego podejścia do kwestii pielęgnacji. Jak pielęgnować twarz po oczyszczaniu manualnym? Jako, że skóra jeszcze przez jakiś czas po zabiegu jest podrażniona, zaczerwieniona i opuchnięta, warto sięgnąć po kojące toniki i nawilżające kremy o lekkiej konsystencji. Poza tym, koniecznym etapem w porannej pielęgnacji jest krem z filtrem o dobrym składzie (promienie UV, zwłaszcza po manualnym oczyszczaniu twarzy mogą spowodować pojawienie się przebarwień). Musimy również wiedzieć, czego w pielęgnacji twarzy po oczyszczaniu manualnym unikać. Otóż, wrażliwej skórze mogłyby zaszkodzić kosmetyki na bazie alkoholu, mentolu, kwasów, a także mydła. Unikać należy też bardzo gęstych, natłuszczających kremów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl