Jak Koreanki dbają o cerę?
Jak Koreanki dbają o cerę?

Jak Koreanki dbają o cerę?

Od kilku lat w Polsce, jak i całej Europie panuje moda na pielęgnację twarzy według Koreanek, które na całym świecie słyną z pięknej, zdrowej, idealnie gładkiej, pozbawionej wszelkich niedoskonałości cery. Koreanki rzeczywiście bardzo dbają o skórę, poświęcają temu czas, a preparaty pielęgnacyjne stawiają ponad kosmetyki kolorowe. Jednak, koreańskie sposoby na cerę nie ograniczają się wyłącznie do stosowania dobrej jakości kosmetyków – ogromnie istotne są poszczególne etapy całego rytuału. W wieloetapowej rutynie kolejność aplikowanych produktów nie jest przypadkowa, a pierwszym krokiem zawsze jest dokładny demakijaż (Koreanki przykładają dużą wagę do oczyszczania twarzy). Co poza tym warto wiedzieć w tym temacie? Jak Koreanki dbają o cerę? W czym tkwi sekret nieskazitelnej cery Koreanek?

Nieskazitelna cera Koreanek

Jakiś czas temu Azjatki z tak orientalnej dla nas, Europejek Korei zasłynęły pod wieloma względami przełomową pielęgnacją twarzy. Według Koreanek idealna skóra twarzy to skóra dogłębnie nawilżona i odżywiona, gładka, promienna, o doskonale równym kolorycie. Nie sposób się z nimi nie zgodzić. Jednak, co najciekawsze to, że rzeczywiście udało im się to osiągnąć – nieskazitelna cera Koreanek rozsławiła je na całym świecie, a przy okazji oczywiście koreańskie kosmetyki. Zanim wyjaśnimy na czym polega demakijaż Koreanek oraz jak Koreanki dbają o cerę, warto wspomnieć w czym tkwi cały sekret. Co stoi za sukcesem koreańskiego sposobu pielęgnacji skóry? Otóż, wszystko sprowadza się w tym przypadku do świadomości – wiedzy na temat cery, zachodzących w niej procesów, jej indywidualnych preferencji, wpływu poszczególnych substancji kosmetyków na jej kondycję, a także rozumienia składu poszczególnych preparatów, co z kolei umożliwia wybieranie najwyższej jakości, odpowiadających konkretnym potrzebom kosmetyków.

Demakijaż Koreanek

Jak Koreanki dbają o cerę? Przede wszystkim, niezależnie od typu cery, ewentualnych problemów oraz potrzeb, najważniejsze jest oczyszczanie twarzy. Co istotne, demakijaż Koreanek zawsze składa się z dwóch etapów, z czego pierwszy etap do rozprowadzenie na twarzy olejku myjącego (w myśl zasady, że tłuszcz, czyli olejek najlepiej rozpuszcza tłuszcz, a więc sebum, ale też nagromadzone zanieczyszczenia, makijaż) i zmycie go letnią wodą, a drugi to umycie twarzy delikatną pianką na bazie wody lub żelem. Dopiero po takim dokładnym demakijażu Koreanki przystępują do właściwej pielęgnacji twarzy. Według Koreanek składa się ona przynajmniej z kilku etapów.

Pielęgnacja twarzy według Koreanek

Dwuetapowy demakijaż Koreanek ma na celu dokładne umycie skóry, pozbycie się makijażu, nagromadzonego sebum, zanieczyszczeń (kurz, smog itp.), a tym samym przygotowanie jej do pielęgnacji twarzy. Według Koreanek pierwszym krokiem po oczyszczaniu twarzy jest tonizacja. Tonery przywracają skórze właściwy poziom pH, odświeżają i koją. Po nich przychodzi natomiast czas na lekką, często żelową odżywczą esencję, następnie serum, czyli mocno skoncentrowany preparat zawierający moc składników aktywnych (nawilżających, odżywiających, wyrównujących koloryt, wygładzających lub regulujących wytwarzanie sebum, ściągających pory i niwelujących zmiany trądzikowe) oraz wybrany kosmetyk nawilżający – według indywidualnych potrzeb skóry – emulsję, lotion lub nieco gęstszy krem do twarzy. Poza tym, Azjatki przykładają dużą uwagę do pielęgnacji okolic oczu – w tym celu sięgają po wysokiej jakości, wzmacniające i rozjaśniające kremy pod oczy. Dodatkowo, w porannej pielęgnacji zwieńczeniem jest krem z filtrem – to dzięki konsekwentnej ochronie przeciwsłonecznej (niezależnie czy to lato, czy zima) cera Koreanek jest świeża, promienna i odporna na procesy starzenia się.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl