Co to jest hydrolat?
Co to jest hydrolat?

Co to jest hydrolat?

Współczesny rynek kosmetyczny otwiera przed nami niemalże nieograniczone możliwości. Jeśli tylko poświęcimy swój czas, zainteresujemy się tematem pielęgnacji i umiejętnie dobierzemy produkty do typu, indywidualnych potrzeb i ewentualnych problemów cery, skóra twarzy z pewnością odwdzięczy nam się świetną kondycją i pięknym, promiennym wyglądem. Nie sposób przy tym nie wspomnieć o Koreankach, koreańskim rytuale pielęgnacyjnym i koreańskich kosmetykach na bazie wielu cennych, często naturalnych, a także egzotycznych składników. Weźmy chociażby te, służące tonizacji twarzy. Prócz tonerów, znanych u nas raczej pod nazwą toników, warto sięgać po hydrolat. Co to takiego? Do czego służy hydrolat i jak stosować hydrolat? Wyjaśniamy co to jest hydrolat i podajemy najważniejsze informacje na temat tego rodzaju preparatów!

Hydrolat – co to takiego?

W dzisiejszych czasach możemy przebierać w najrozmaitszych formułach kosmetyków pielęgnacyjnych. W ostatnim czasie sporą popularność zyskały m.in. hydrolaty. Co to takiego i jakie zastosowanie znajdują? Co to jest hydrolat? Co wchodzi w jego skład? Do czego może posłużyć taki produkt i czy rzeczywiście warto wprowadzić go do swojej rutyny? Otóż, hydrolaty to to po prostu roślinne esencje w możliwie najczystszej postaci, czyli wody roślinne/kwiatowe. Jako, że otrzymuje się je w wyniku procesu destylacji całych roślin lub wybranych ich części, nazywa się je również wodami podestylacyjnymi. Warto przy tym zaznaczyć, że prócz wody kwiatowej w składzie hydrolatów znajdziemy rozpuszczalne cząstki roślinne oraz niewielkie ilości olejków eterycznych. do czego służy hydrolat i jak stosować hydrolat?

Do czego służy hydrolat?

Samo wyjaśnienie co to jest hydrolat wydaje się niewystarczające. I rzeczywiście, skoro już zainteresowaliśmy się tym tematem, warto dowiedzieć się również do czego służy hydrolat oraz jak stosować hydrolat. Jako, że hydrolaty to wody roślinne pozyskiwane z roślin o cennych dla skóry właściwościach, głównie tonujących, służą one głównie tonizacja twarzy. Hydrolaty zaaplikowane na twarz przed kosmetykami pielęgnacyjnymi typu esencja, serum, krem przywracają bowiem skórze właściwy poziom pH, tym samym przygotowując ją do dalszych etapów. Zatem, jak stosować hydrolat?

Jak stosować hydrolat?

Nie ulega wątpliwościom, że jednym z obowiązkowych etapów pielęgnacji jest tonizacja twarzy. W tym celu według uznania możemy korzystać z tonerów lub – skoro wiemy już co to jest hydrolat i do czego służy hydrolat - z hydrolatów właśnie. W takim razie jak stosować hydrolat? Otóż, odpowiednią ilość wody kwiatowej wystarczy wylać według uznania na płatek kosmetyczny, którym przecieramy dokładnie całą twarz bądź też bezpośrednio na dłoń, po czym wklepać w policzki, nos, brodę, czoło, szyję i dekolt. Poza tym, wiele hydrolatów jest sprzedawanych w eleganckich buteleczkach z atomizer – jest to bardzo wygodne, ponieważ twarz możemy wówczas dokładnie spryskiwać lekką mgiełką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl