Co to jest esencja do twarzy?
Co to jest esencja do twarzy?

Co to jest esencja do twarzy?

Ostatnie lata na międzynarodowym rynku kosmetycznym niewątpliwie należały do koreańskich producentów. To właśnie Koreanki, wraz z arsenałem swoich kosmetycznych perełek, ze swym, tak różnym od naszego podejściem do kwestii pielęgnacji, pielęgnacyjną filozofią, sprawiły, że my, Europejki zmieniłyśmy swoje myślenie o codziennym rytuale. Dzięki temu, zaczęłyśmy z przyjemnością i co istotne, z pełną świadomością dbać o skórę. Tym samym, w naszych kosmetyczkach przybyło sporo formuł, których dotychczas nie używałyśmy, a niektórych wręcz nie znałyśmy. Jednym z takich sztandarowych koreańskich kosmetyków, o którego istnieniu jeszcze do niedawna nie miałyśmy pojęcia jest koreańska esencja na twarzy. W takim razie co to jest esencja do twarzy i jak jej używać? Czemu w ogóle ma służyć taka esencja nawilżająca do twarzy i jak dopasować odpowiednią do typu i potrzeb cery?

Co to jest esencja do twarzy i czym różni się od innych produktów pielęgnacyjnych?

Co to jest esencja do twarzy? Co odróżnia ją od pozostałych, dostępnych w dzisiejszych czasach na rynku kosmetyków? Jak i do czego ją stosować? Zacznijmy od tego, że w porównaniu do większości produktów pielęgnacyjnych do twarzy – tonerów, kremów, maseczek, koreańska esencja do twarzy to rzeczywiście stosunkowo nowa formuła. Jako, że jej konsystencja jest mocno płynna – zazwyczaj coś pomiędzy żelem a wodą - wiele osób uważa, że to dobra alternatywa dla toniku. Niestety, jest to błędne przekonanie. Koreańskie esencje do twarzy nie mają nic wspólnego z tonizowaniem. Zatem, co to jest esencja do twarzy? Esencja to kosmetyk o lekkiej konsystencji, który służy głównie nawodnieniu, nawilżeniu i odżywieniu cery. W swym składzie zawiera cenne składniki aktywne w wysokich stężeniach (ale nie aż tak skoncentrowane, jak w przypadku serum), np. kwas hialuronowy, kolagen, ceramidy, ekstrakty roślin.

Koreańska esencja do twarzy – jak jej używać?

Jak już zostało wspomniane, esencja nawilżająca do twarzy, jak sama nazwa zresztą wskazuje, przede wszystkim ma nawilżać, ale też nawadniać i odżywiać cerę. Nie bez znaczenia oczywiście kiedy ją nakładamy. Otóż koreańską esencję do twarzy należy rozprowadzać po użyciu tonika, czyli już po dokładnym oczyszczeniu i tonizacji skóry twarzy, natomiast jeszcze przed nałożeniem kosmetyków o nieco cięższych formułach, czyli serum i kremu. Wówczas to, esencja będąca źródłem cennych składników aktywnych ma szansę „podbić” działanie pozostałych produktów pielęgnacyjnych. Oczywiście równie ważną kwestią, co kolejność aplikowania jest dopasowanie esencji odpowiadającego typowi i potrzebom naszej cery. Wobec tego, jak spośród dostępnych w sklepach internetowych koreańskich esencji do twarzy wybrać tę właściwą dla siebie?

Esencja nawilżająca do twarzy – jak wybrać odpowiednią?

Obserwacja swojej skóry – jej ogólnej kondycji, poziomu nawilżenia, ewentualnych niedoskonałości jest kluczowa i umożliwia dopasowanie odpowiednich kosmetyków, zarówno koreańskiej esencji do twarzy, jak i wszystkich pozostałych produktów pielęgnacyjnych. Kolejnym krokiem jest analiza składu. Wybierając esencję nawilżającą do twarzy przede wszystkim sprawdźmy, na jakiej substancji bazuje i jakie składniki aktywne zawiera oraz jakie są właściwości obu i szansa, że zadziałają na naszej skórze w taki sposób, jakbyśmy sobie tego życzyły. Na pewno, warto wybierać oryginalne, wysokiej jakości koreańskie esencje do twarzy prosto z Azji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl