Kroki koreańskiej pielegnacji - 1 - Oczyszczanie

Od dzisiaj będziemy chcieli przybliżyć Wam najważniejsze kroki koreańskiej pielęgnacji twarzy.
Ten kilkustopniowy proces stał się globalnym fenomenem i od kilku lat stosowany jest jako początek i koniec każdego dnia w nie jednej łazience.
Koreańska pogoń za nieskazitelną cerą, lata badań nad odpowiednimi składami kosmetyków i fakt, że każdy chce być „chok chok”, pozwoliły na opracowanie tego słynnego i jak efektywnego rytuału piękna.
Nie polega on na tym, że musimy zapchać nasze szafki jeszcze bardziej nowymi produktami, jednak na tym aby znajdowały się w nich tylko odpowiednie produkty, które pozwolą nam udoskonalić naszą cerę, używając ich w odpowiedniej kolejności.

Jako pierwszy z kroków występujący w koreańskiej pielęgnacji to Oczyszczanie.
Dzielimy go na 2 rodzaje – oczyszczanie olejkiem myjącym i oczyszczanie twarzy pianką na bazie wody.

Oczyszczanie olejkiem myjącym lub do demakijażu to podstawowy krok w koreańskiej pielęgnacji.
Polega on na usunięciu zanieczyszczeń na bazie oleju (tak, olejek najlepiej rozpuszcza oleiste substancje na naszej twarzy), naszego makijażu czy nagromadzonego sebum. Nadają się one również świetnie do zmycia kremu z filtrem, po całym dniu na słońcu.

Olejek można używać „na sucho” zmywając go później wodą, płynem micelarnym lub tonikiem lub lekko zemulgować dodając w dłonie wodę i lekko rozcierając.

Oczyszczanie pianką na bazie wody, to kolejny krok w oczyszczaniu naszej cery. W tym kroku głównym zadaniem pianki jest  pozbycie się niedogodności z twarzy, które bazują na wodzie i tych, których olejek nie był w stanie usunąć. Mówimy tu głównie o pocie i zanieczyszczeniach zewnętrznych na jakie jesteśmy narażeni w ciągu dnia.

Niewielką ilość pianki, można rozprowadzić na wilgotnej twarzy i szyi, wmasować okrężnymi ruchami, następnie zmyć wodą.

Po taki podwójnym rytualne, mamy pewność, że nasza skóra jest w czysta i w pełni odświeżona, oraz przygotowana na kolejne kroki, o których napiszemy już wkrótce.

Prezentujemy Wam również produkty dostępne u nas do zastosowania przy obydwu krokach pielęgnacji: https://koreabu.pl/oczyszczanie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl